Nabíječka baterií SMART BS15 12V 1,5A

1 669 Kč

1 379 Kč bez DPH

Kód 700.700510
Počet kusů
skladem

Nabíječka baterií SMART BS15 12V 1500mA. Nabíječka je určena pro nabíjení 12V olověných akumulátorů (i gelových) s kapacitou 4Ah až 30 Ah. Nabíječku lze nicméně použít i pro udržování baterií s kapacitou až 120 Ah.
HLAVNÍ FUNKCE: Chytrá nabíječka s funkcí nabíjení, udržování a oživování
· Snadná obsluha: Obsluha nabíječky je velmi snadná a nevyžaduje žádnou předchozí praxi.   
· Plně řízená mikroprocesorem
· Diagnostika výchozího stavu akumulátoru
· Zapojení akumulátoru stejné jako ve vozidle
· Patentovaná technologie oživení akumulátoru
· Analýza udržení napětí v akumulátoru
· Špičkové impulzy pro režim dlouhodobého udržování


· Extrémně nízká spotřeba energie v ECO režimu · Vícefázové nabíjení: o Kontrola stavu akumulátoru o Vylepšené oživení akumulátoru o Softstart (tzv. měkký start) o Hromadné nabíjení o Absorpční nabíjení o Analýza napětí o Plovoucí režim o Dlouhodobé udržovací impulzní nabíjení · Diagnostika a nabíjení - Automatická diagnostika a nabíjení: Po zapnutí nabíječka automaticky diagnostikuje stav akumulátoru, a poté sama určí, zda přejde do režimu oživení, nebo začne akumulátor nabíjet. · Oživovací fáze akumulátoru - Patentovaná technologie oživování:  Program spustí unikátní režim oživení se střídajícími se vysokonapěťovým vyrovnáváním a špičkovými impulzy, které odpovídají výchozímu vnitřnímu odporu akumulátoru a jeho zatížení v elektrickém systému vozidla. U akumulátoru s hlubokým cyklem může dojít k desulfataci či akumulátor nebyl nabíjen po řadu měsíců. Oživování v případě, že je akumulátor připojen k elektrickému systému vozidla, je zcela bezpečné. · Nabíjení a udržování - Automatické udržování V tomto režimu lze akumulátor ponechat bez dozoru a nabíjení po celou dobu řídí program nabíječky; nejprve se akumulátor nabije do plné kapacity, a poté nabíječka přejde do režimu udržování. Nabíječka dále sleduje napětí v akumulátoru a v případě potřeby pokračuje dlouhodobě v dobíjení akumulátoru špičkovými impulzy. · Ochrana proti zkratu nebo obrácené polaritě: Nabíječka se automaticky vypne, pokud dojde ke zkratu nebo k zapojení s opačnou polaritou, takže nedojde k poškození zařízení. · Nikdy akumulátor nepřebíjejte.  · Zátěžové kabely · Výstupní konektory odolné proti korozi  · Včetně výstupních svorek a kroužků: Nabíječka je vybavena propojovacím kabelem s rychlospojkou a dvěma druhy konektorů, tj. krokodýlovými svorkami a kroužky. Kruhové svorky jsou vhodné pro trvalé připojení nabíječky k akumulátoru. Můžete připojit kabel k akumulátoru, odpojit jej, když se chystáte s vozidlem vyjet, a po návratu opět jednoduše zapojit kabel zpět do nabíječky. · Skládací háček: Nabíječka akumulátorů je ve spodní části vybavena skládacím háčkem, který slouží k zavěšení nabíječky na motocykl nebo na nástěnnou konzolu.

4


Po odpojení nabíječky od motocyklu může uživatel háček jednoduše sklopit zpět do spodní části nabíječky.  TEPELNÉ A BEZPEČNOSTNÍ OCHRANY: Nabíječka je vybavena 4 druhy ochran:
· OCHRANA PROTI PŘEHŘÁTÍ: Nabíječka BS15 obsahuje elektronický obvod, který ji chrání před přetížením a přehřátím. Pokud dojde k přehřátí nabíječky, nabíječka automaticky sníží nabíjecí proud. Poté, co se teplota nabíječky sníží, přejde nabíječka zpět do běžného nabíjecího režimu. · ČASOVÁ OCHRANA: Nabíječka je vybavena funkcí nastavení maximální doby u každé fáze nabíjecího cyklu; funkci je možné využít zejména při nabíjení zcela vybitých nebo silně sulfátovaných baterií. Po vypršení nastavené doby nabíječka ukončí nabíjení, aby chránila nabíjený akumulátor, přičemž ČERVENÁ DIODA se rozbliká. Zkontrolujte stav akumulátoru. · OBRÁCENÁ POLARITA: Nabíječka je vybavena ochranou proti opačnému zapojení. Pokud dojde k opačnému zapojení (při opačné polaritě svítí ČERVENÁ DIODA), vytáhněte napájecí kabel nabíječky ze zásuvky a přepojte svorky na akumulátoru. · OCHRANA PROTI ZKRATU: Nabíječka je vybavena ochranou proti zkratu. Pokud při zapojení svorek dojde ke zkratu (při opačné polaritě svítí ČERVENÁ DIODA), vytáhněte napájecí kabel nabíječky ze zásuvky a přepojte svorky na akumulátoru. Nabíječka při kontrole zapojení využívá firemní hardware a chytrý program, který jí umožní zjistit stav zapojení svorek. Pokud nabíječka detekuje zkrat nebo obrácenou polaritu, nespustí režim dobíjení.

TYPY AKUMULÁTORŮ A JEJICH KAPACITA:
· Nabíječka je vhodná pro nabíjení všech typů olověných akumulátorů. (gelové, SLA, AGM, kalciové) · výstup 12V, nabíjecí proud 1500 mA · Kapacita akumulátoru:  Následující maximální hodnoty kapacity v Ah slouží pouze pro informaci; některé akumulátory mohou používat vyšší nabíjecí proud. Při nabíjení malých akumulátorů si vhodnost nabíječky ověřte v technické specifikaci výrobce akumulátoru.

Nabíjecí proud 1500mA Kapacita akumulátoru: Nabíjení 4-30Ah Kapacita akumulátoru: Udržování
4-120 Ah

ELEKTRICKÉ DÍLY: Balení obsahuje:
· Napájecí kabel: o 1,8 m se zástrčkou VDE · Nabíjecí kabel: o 1,2 m s kulatým konektorem  · Prodlužovací kabel:  o 60 cm s kulatým konektorem + svorkou nebo o 60 cm s kulatým konektorem + kroužkem